Yorkshire (kiesdistrict van het Britse parlement)

Yorkshire
Voormalig County kiesdistrict
voor het Lagerhuis
DistrictYorkshire
1290-1832 _
ZitplaatsenTwee tot 1826, daarna vier
Vervangen doorYorkshire East Riding , Yorkshire North Riding en Yorkshire West Riding

Yorkshire was een kiesdistrict van het Lagerhuis van het parlement van Engeland van 1290, vervolgens van het parlement van Groot-Brittannië van 1707 tot 1800 en van het parlement van het Verenigd Koninkrijk van 1801 tot 1832. Het werd vertegenwoordigd door twee parlementsleden , traditioneel bekend als Knights of the Shire, tot 1826, toen het graafschap profiteerde van het ontnemen van het kiesrecht van Grampound door twee extra leden aan te nemen.

Het kiesdistrict werd onder de Reform Act 1832 voor parlementaire doeleinden opgesplitst in drie historische rijen . Elke rit bracht twee parlementsleden terug. De provincie werd toen vertegenwoordigd door de kiesdistricten Yorkshire East Riding , Yorkshire North Riding en Yorkshire West Riding .

Grenzen

Yorkshire is de grootste van de historische graafschappen van Engeland . Het kiesdistrict omvatte de hele provincie. Yorkshire bevatte verschillende stadsdelen die elk onafhankelijk twee leden terugstuurden naar het parlement. Dit waren Aldborough , Beverley , Boroughbridge , Hedon , Kingston upon Hull , Knaresborough , Malton , Northallerton , Pontefract , Richmond , Ripon , Scarborough , Thirsk en York .

Leden van het Parlement

Kamerleden 1290-1640

  • Kiesdistrict gecreëerd 1290
parlement Eerste lid Tweede lid
1309 Robert de Boyton
1320 Sir Thomas Ughtred
1324 Sir John Tempest van Bracewell
1339 Sir Robert Hilton van Swine & Winestead
1341 John de Siggeston Willem Bruys
1364 Richard le Scrope, 1st Baron Scrope van Bolton
1376 Sir John Savile van Shelley en Golcar Sir Robert de Boyton
1377-1395 Henry FitzHugh
1378 Sir John Hotham
1380 Ralph Hastings van Kirby en Burton Hastings
1382 John St Quentin van Harpham
1382 Sir John Savile van Shelley en Golcar
1383 Sir James Pickering
1384 Sir John Savile van Shelley en Golcar Sir James Pickering
1385 Sir William Melton van Aston en Kyllon
1386 Sir John Godard Sir John St Quentin van Harpham [1]
1388 (februari) Sir William Melton van Aston en Kyllon Sir Robert Constable [1]
1388 (september) Sir James Pickering Sir Robert Neville van Hornby [1]
1390 (januari) Sir John Savile van Shelley en Golcar Sir Robert Neville van Hornby [1]
1390 (november) Sir William Ellis Sir James Pickering [1]
1391 Sir John Godard Sir Robert Neville van Hornby [1]
1393 Sir Ralph Euer Sir Robert Neville van Hornby [1]
1394 Sir John Routh van Routh Sir Robert Neville van Hornby [1]
1395 Sir Peter Buckton Sir John St Quentin [1]
1397 (januari) Sir Peter Buckton Sir Ralph Euer [1]
1397 (september) Sir James Pickering Sir David Roucliffe [1]
1399 Sir Ralph Euer Sir Robert Neville van Hornby [1]
1401 Sir John Scrope van Hollinhall & Haldenby Sir Gerard Usflete [1]
1402 Thomas Colville Heer Robert Rockley [1]
1404 (januari) Sir John Routh van Routh Sir Richard Tempest van Bracewell [1]
1404 (okt) Sir Peter Buckton Sir William Dronsfield [1]
1406 Sir Richard Redman Sir Thomas Rokeby [1]
1407 Sir Edmund Hastings Sir Alexander Lund [1]
1410
1411 Sir John Etton Heer Robert Plumpton [1]
1413 (februari)
1413 (mei) Sir Edmund Hastings Sir Alexander Lund [1]
1414 (april) Sir Alexander Lund [1]
1414 (november) Sir Richard Redman Heer John Etton [1]
1415 Sir Richard Redman Heer John Etton [1]
1416 (maart) Sir Brian Stapleton Sir Robert Plumpton 1 [1]
1416 (okt)
1417
1419 Sir Robert Hilton Sir Halnath Mauleverer [1]
1420 Sir Richard Redman Sir John Langton [1]
1421 (mei) Sir Edmund Hastings Sir William Gascoigne [1]
1421 (december) Sir Richard Redman Heer John Etton [1]
1422 (november) Sir William Euer
1423 Sir Thomas Rokeby
1425 Heer Robert Hilton [2] Sir William Ryther de Ryther
1426 Heer Robert Hilton [2]
1427 Heer Robert Hilton [2]
1431 (januari) Sir William Euer
1439 Sir Thomas Savile
1449 Sir James Strangways Willem Eur
1450 Sir John Savile
1461 Sir James Strangways
1467 Sir John Savile
1491 Thomas Scrope, 6de Baron Scrope van Masham
1491 Sir Richard Tunstall Heer Henry Wentworth [3]
1510-1515 Niet bekend [4]
1523 Sir William Bulmer ? [4]
1529 Sir John Neville , in de adelstand verheven en
repl. Februari 1533 door Sir John Neville II
Sir Marmaduke Constable [4]
1536
1539 Sir Henry Savile Robert Bowes [4]
1542 Sir Ralph Ellerker Sir Robert Bowes , gediskwalificeerd en
vervangen. februari 1543 door
Thomas Waterman [4]
1545
1547 Sir Nicholas Fairfax Heer William Babthorpe [4]
1553 (maart) Sir Thomas Gargrave Sir Robert Constable [4]
1553 (okt) Sir Robert Constable Sir William Vavasour [4]
1554 (april) Sir William Babthorpe Sir Christopher Danby [4]
1554 (november) Sir Thomas Wharton II Sir Thomas Gargrave [4]
1555 ? Sir Robert Constable Sir Thomas Gargrave [4]
1558 ? Thomas Wharton, 2de Baron Wharton Sir Richard Cholmley [4]
1559 Sir Thomas Gargrave Sir Henry Savile [5]
1562 Sir Thomas Gargrave Sir Nicholas Fairfax [5]
1571 Sir Thomas Gargrave Sir Henry Poorten [5]
1572 Sir Thomas Gargrave Thomas Waterton stierf en
repl. Januari 1576 door
Sir Robert Stapleton [5]
1584 Ralph Eure Heer William Mallory [5]
1586 Sir Henry Gates Sir Thomas Fairfax van Denton [5]
1588 Sir Henry Constable Sir Ralph Bourchier [5]
1593 Sir George Savile, geb John Aske [5]
1597 Sir John Savile Heer William Fairfax [5]
1601 Thomas Fairfax Heer Edward Stanhope [5]
1604 Sir Francis Clifford Sir John Savile
1606 Sir Richard Gargrave
1614 Sir John Savile Sir Thomas Wentworth
1621 Sir Thomas Wentworth Heer George Calvert
1624 Sir Thomas Savile Sir John Savile
1625 Sir Thomas Wentworth Thomas Fairfax
1626 Sir John Savile Sir William Constable, Bt
1628 Hendrik Belasyse Sir Thomas Wentworth
1629 Sir Henry Savile, Bt
1629-1640 Geen parlementen bijeengeroepen

Kamerleden 1640-1826

Kort Parlement

Lang parlement

(Hoewel er dagvaardingen zijn uitgegeven om beide vacatures in te vullen, lijken er geen verkiezingen te zijn gehouden en bleven de zetels vacant tot het einde van het parlement)

Barebones-parlement (benoemde leden)

Eerste protectoraatparlement (veertien leden gekozen voor de drie Ridings)

Tweede protectoraatparlement (veertien leden gekozen voor de drie Ridings)

Derde Protectoraat Parlement

Long Parliament (gerestaureerd) Beide zetels vacant

Jaar Eerste lid Eerste feest Tweede lid Tweede partij
1660 Thomas Fairfax Sir John Dawnay
1661 Conyers Darcy Sir John Goodricke, Bt
1670 Sir Thomas Slingsby, Bt
1679 Charles Boyle Hendrik Fairfax
1685 Sir John Kaye, Bt
1689 Thomas Fairfax
1698 Hendrik Dawnay
januari 1701 Sir John Kaye, Bt
December 1701 Arthur Ingram
1702 Markies van Hartington Sir John Kaye, Bt
januari 1707 Thomas Fairfax
December 1707 Hendrik Dawnay Conyers Darcy
1708 Sir William Strickland, Bt
1710 Sir Arthur Kaye, Bt
februari 1727 Cholmley Turner
Augustus 1727 Sir Thomas Watson-Wentworth
1728 door-verkiezing Sir George Savile, geb
1734 Sir Miles Stapylton, Bt
1741 Karel Howard
1742 door-verkiezing Cholmley Turner
1747 Sir Conyers Darcy
1750 door-verkiezing Henry Dawnay [6]
1759 door-verkiezing Sir George Savile, geb Whig
1761 Edwin Lascelles Tory
1780 Hendrik Duncombe Tory
Tussentijdse verkiezingen van januari 1784 Francis Ferrand Foljambe Whig
april 1784 Willem Wilberforce Onafhankelijk
1796 Hon. Hendrik Lascelles Tory
1806 Walter Fawkes Whig
1807 Charles Wentworth-FitzWilliam Whig
1812 Hon. Hendrik Lascelles Tory
1818 James Stuart-Wortley Tory
1826 vertegenwoordiging uitgebreid tot 4 leden

Kamerleden 1826-1832

Verkiezing Eerste lid Feest Tweede lid Feest Derde lid Feest vierde lid Feest
Vertegenwoordiging uitgebreid tot 4 leden
1826 Charles Wentworth-FitzWilliam Whig Willem Duncombe Tory Richard Fountayne Wilson Tory John Marshall Whig
1830 Georg Howard Whig Ultra-Tory Richard Bethel Tory Henry Brougham [7] Whig
December 1830 door-verkiezing Sir John Vanden-Bempde-Johnstone, Bt Whig
1831 George Strickland Whig John Charles Ramsden Whig
1832 Kiesdistrict afgeschaft: zie North Yorkshire , East Yorkshire en West Yorkshire

Notities

  1. ^ abcdefghijklmnopqrstu vwxyz aa ab "Geschiedenis van het Parlement" . Ontvangen 31 augustus 2011 .
  2. ^ abc "HILTON, Sir Robert (dc1431), van Swine and Winestead in Holderness, Yorks". Geschiedenis van het Parlement Trust . Ontvangen 13 augustus 2019 .
  3. ^ Cavill. De Engelse parlementen van Henry VII 1485-1504 .
  4. ^ abcdefghijkl "Geschiedenis van het Parlement" . Ontvangen 31 augustus 2011 .
  5. ^ abcdefghij "Geschiedenis van het Parlement" . Ontvangen 31 augustus 2011 .
  6. ^ Henry Dawnay, 3de Burggraaf Downe stierf in december 1760, maar er werd geen nieuw dagvaarding uitgegeven vóór de algemene verkiezingen in 1761
  7. ^ Brougham werd ook verkozen voor Knaresborough ; hij werd verheven tot het House of Lords voordat hij had gekozen welk kiesdistrict hij in het Lagerhuis zou vertegenwoordigen

Verkiezingen

De provinciefranchise, vanaf 1430, was in handen van de eigenaren van grond in eigendom met een waarde van 40 shilling of meer. Elke kiezer had evenveel stemmen als er zetels te bezetten waren. Stemmen moesten worden uitgebracht door middel van een gesproken verklaring, in het openbaar, bij de hustings , die plaatsvonden in de provinciestad York . De kosten en moeilijkheid om op slechts één locatie in het (zeer grote) graafschap te stemmen, samen met het ontbreken van een geheime stemming, droegen bij tot de corruptie en intimidatie van kiezers, die wijdverbreid was in het niet-hervormde Britse politieke systeem.

De kosten voor de kandidaten van betwiste verkiezingen moedigden de leidende families van het graafschap aan om het eens te worden over de kandidaten die waar mogelijk zonder tegenstand zouden worden teruggestuurd. Betwiste provinciale verkiezingen waren daarom ongebruikelijk.

Verkiezingen in de achttiende eeuw

Slechts twee verkiezingen in de 18e eeuw werden betwist.

Algemene verkiezingen 1734 : Yorkshire (2 zetels)
Feest Kandidaat stemmen % ±%
Tory Miles Stapylton 7.896 34.3 NVT
Whig Cholmley Turner 7.879 34.2 NVT
Whig Rowland Winn 7.699 33.5 NVT
Whig Edward Wortley Montagu 5.898 25.6 NVT
Meerderheid 180 0.1 NVT
Blijken 23.007 NVT NVT
1741 Yorkshire door-verkiezing (1 zetel)
Feest Kandidaat stemmen % ±%
Whig Cholmley Turner 8.005 53.2 NVT
George Vos 7.049 46,8 NVT
Meerderheid 956 6.4 +6.3
Blijken 15.054 NVT NVT

Bij de algemene verkiezingen van 1784 werd de zetel aanvankelijk betwist, maar de twee Whig-kandidaten Francis Ferrand Foljambe en William Weddell gaven toe zonder op te roepen tot een peiling.

Verkiezingen in de 19e eeuw

Bij de algemene verkiezingen van 1802 werden William Wilberforce en Henry Lascelles zonder tegenstand gekozen.

Bij de algemene verkiezingen van 1806 werden William Wilberforce en Walter Ramsden Fawkes zonder tegenstand gekozen.

Yorkshire-verkiezing 1807
Feest Kandidaat stemmen % ±%
Onafhankelijk Willem Wilberforce 11.808 34,75 NVT
Whig Heer Milton 11.177 32,90 NVT
Tory Hendrik Lascelles 10.990 32.35 uur NVT
Meerderheid 187 0,55 NVT
Blijken 33.975 NVT NVT
Onafhankelijk vasthouden Schommel
Wacht even Schommel

Verkiezingen in de jaren 1810 en 1820

Bij de algemene verkiezingen van 1812 werden burggraaf Milton en Henry Lascelles zonder tegenstand gekozen.

Bij de algemene verkiezingen van 1818 en 1820 werden burggraaf Milton en James Stuart Wortley zonder tegenstand gekozen.

Bij de algemene verkiezingen van 1826 werden Richard Fountayne Wilson , John Marshall , William Duncombe en Burggraaf Milton zonder tegenstand gekozen.

Verkiezingen in de jaren 1830

Algemene verkiezingen 1830 : Yorkshire (4 zetels)
Feest Kandidaat stemmen % ±%
Whig Georg Howard 1.464 29.0 NVT
Whig Hendrik Brougham 1.295 25.7 NVT
Ultra-Tory Willem Duncombe 1.123 22.3 NVT
Tory Richard Bethel 1.065 21.1 NVT
Whig Martin Stapyllton 94 1.9 NVT
Meerderheid 71 19.2 NVT
Blijken 5.041 NVT NVT
Wacht even Schommel
Wacht even Schommel
Ultra-Tory- greep Schommel
Tory vasthouden Schommel
1830 Yorkshire door-verkiezing (1 zetel)
Feest Kandidaat stemmen % ±%
Whig John Vanden-Bempde-Johnstone 361 77,6 NVT
Whig George Strickland 104 22.4 NVT
Meerderheid 257 55.2 +36.0
Blijken 465 NVT NVT
Wacht even Schommel

Bij de algemene verkiezingen van 1831 werden George Strickland , John Charles Ramsden , John Vanden-Bempde-Johnstone en George Howard zonder tegenstand gekozen.

Zie ook

Referenties

  • Historische lijst van parlementsleden van Leigh Rayment - Kiesdistricten beginnend met "Y"
  • The Parliaments of England door Henry Stooks Smith (1e editie gepubliceerd in drie delen 1844-1850), tweede editie bewerkt (in één deel) door FWS Craig (Political Reference Publications 1973) oorspronkelijk gepubliceerd in 1844-1850, dus zonder copyright