Lijst van burgemeesters van Londen

Een schilderij van John Boydell , de burgemeester van Londen in 1790, door Sir William Beechey in 1800

Dit is een lijst van alle burgemeesters en burgemeesters van Londen (leiders van de City of London Corporation , en eerste burgers van de City of London , uit de middeleeuwen ). Tot 1354 was de titel burgemeester van Londen . De data zijn die van de verkiezing voor een ambt ( Michaëlsdag op 29 september, met uitzondering van de jaren waarin het op de sabbat viel) en het ambt wordt pas in de tweede week van november ingevoerd. Daarom vertegenwoordigen de onderstaande jaren 'Gekozen' niet het belangrijkste kalenderjaar van dienst.

In 2006 werd de titel Lord Mayor of the City of London grotendeels bedacht om verwarring met het ambt van burgemeester van Londen te voorkomen . De wettelijke en algemeen gebruikte titel en stijl blijven echter Lord Mayor of London .

Burgemeesters

Deze lijst geeft aan met welk livreibedrijf elke burgemeester verbonden was.

Vóór 1300

Termijn Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1189–1212 Henry FitzAilwin ( Draper ) [a] Eerste burgemeester van Londen. Stierf in zijn vierentwintigste ambtstermijn .
1212–1214 Roger FitzAlan ( Mercer ) [b]
1214 [1] Serlo le Mercer (Mercer) [b] Eerste van vijf termen.
1215 [1] Willem Hardell (Draper) [een]
1216 Jacob wethouder onbekend Diende tot Trinity Sunday , toen hij tijdens zijn ambtsperiode stierf. Zijn opvolger was de rest van het jaar burgemeester. [1]
1216 Salomon de Basing onbekend Volgde Jacob Alderman op of kort na Drievuldigheidszondag op en bleef in functie tot het einde van het jaar.
1217–1221 [1] Serlo le Mercer (Mercer) Tweede tot en met vijfde termijn van vijf.
1222–1226 Richard Renger onbekend Eerste vijf termijnen van zes.
1227–1230 Roger le Duke onbekend Vier termen.
1231–1237 Andreas Buckerell ( Pepperer ) [c] Zeven termen; stierf tijdens zijn ambtsperiode [2]
1237-1238 Richard Renger onbekend Zesde en laatste termijn; stierf tijdens zijn ambtsperiode [2]
1238-1239 Willem Joynier onbekend
1239-1240 Gerard Bat onbekend De eerste termijn begon op 13 januari 1239. [2] Herkozen, maar niet toegelaten tot het ambt in 1240 [3]
1240 Reginald de Bungay onbekend
1241–1243 Ralph Ashley (Mercer) [b] Drie termen. Was kruidenier toen sheriff. Ook "Eswy"
1244–1245 Michaël Tovey onbekend Eerste en tweede termijn van vier.
1246 John Gisors I (peper) [c] Eerste van twee termen.
1246 Peter FitzAlan onbekend
1247–1248 Michaël Tovey onbekend Derde en vierde termijn van vier.
1249 Roger FitzRoger onbekend
1250 Jan le Norman onbekend
1251 Adam de Basing (Mercer) [b]
1252 Johannes Tulesan (Draper) [een]
1253 Nicolaas de La Beche onbekend
1254–1257 Ralph Hardell (Draper) [een] Vier termijnen gediend; afgezet.
1258 William FitzRichard (Draper) [een] Eerste van vier termijnen als koninklijk genomineerde.
1258 Johannes Gisors (peper) [c] Tweede van twee termijnen.
1259–1260 William FitzRichard (Draper) [een] Tweede en derde termijn van vier als koninklijk genomineerde.
1261–1264 Thomas Fitzthomas onbekend Vier termen; afgezet en gevangengezet.
1265 Hugh FitzOtho n.v.t Eerste van twee termijnen als Royal Warden.
1265 Johannes Walerand n.v.t Koninklijke directeur.
1265 John de La Lynde n.v.t Koninklijke directeur.
1266 William FitzRichard (Draper) [een] Vierde en laatste termijn als Koninklijk Genomineerd.
1267 Alan la Zouche (peper) [c] Koninklijke directeur.
1268 Thomas de Ippegrave n.v.t Koninklijke directeur.
1268 Stefanus de Eddeworth n.v.t Koninklijke directeur.
1269 Hugh FitzOtho n.v.t Tweede van twee termijnen als Royal Warden.
1270 Johannes Adriaan (Draper) [een]
1271–1272 Walter Hervey onbekend Twee termen; afgezet.
1273 Hendrik le Walleis onbekend Eerste van vijf termen.
1274–1280 Gregorius de Rokesley ( Goudsmid ) [d] Eerste zeven termijnen van acht.
1281–1283 Hendrik le Walleis onbekend Tweede tot en met vierde van vijf termijnen.
1284 Gregorius de Rokesley (Goudsmid) [d] Achtste en laatste termijn.
1285–1289 Sir Ralph Sandwich n.v.t Eerste vijf termijnen van negen als Royal Warden.
1289 John le Breton n.v.t Eerste van zeven termijnen als Royal Warden.
1289–1292 Sir Ralph Sandwich n.v.t Zesde tot en met negende termijn als Royal Warden.
1293–1298 John le Breton n.v.t Tweede tot en met zevende termijn van zeven als Royal Warden.
1298 Hendrik le Wallis onbekend Vijfde en laatste termijn.
1299–1301 Elias Russel (Draper) [een]
Opmerkingen
  1. ^ abcdefghi Van de Drapers wordt erkend dat ze vanaf 1180 een broederschap vormden, werden opgericht in 1361 en ontvingen een koninklijk charter in 1438.
  2. ^ abcd De Mercers werden in 1394 opgericht onder Royal Charter.
  3. ^ abcd De Grocers stonden bekend als de Guild of Pepperers van 1180 tot 1373, en opgenomen onder een Royal Charter van 1428.
  4. ^ ab De Goldsmiths vormden een gilde in de 12e eeuw en ontvingen hun eerste Royal Charter of Incorporation in 1327.

14e eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1301–1307 Sir John le Blund (Draper) [een]
1308 Sir Nicolaas de Farndone (Goudsmid) [b] Eerste van vier termen.
1309 Thomas Romayn (peper) [c]
1310 Sir Richard de Refham (Mercer) [d] Afgezet.
1311–1312 Sir John de Gisors (peper) [c] Eerste en tweede termijn van drie.
1313 Sir Nicolaas de Farndone (Goudsmid) [b] Tweede van vier termijnen.
1314 Sir John de Gisors (peper) [c] Derde en laatste termijn.
1315 Stefanus de Abyngdon (Draper) [een]
1316–1318 Heer John de Wengrave n.v.t Koninklijke directeur; twee termen.
1319 Sir Hamo de Chigwell Visboer Eerste van zeven termen.
1320 Sir Nicolaas de Farndone (Goudsmid) [b] Derde van vier termijnen.
1321 Robert de Kendale n.v.t Koninklijke directeur
1321–1322 Sir Hamo de Chigwell Visboer Tweede en derde van zeven termen.
1323 Sir Nicolaas de Farndone (Goudsmid) [b] Vierde en laatste termijn.
1323–1325 Sir Hamo de Chigwell Visboer Vierde tot en met zesde termijn van zeven.
1326 Sir Richard de Betoyne (peper) [c]
1327 Sir Hamo de Chigwell Visboer Zevende en laatste termijn.
1328 Heer John de Grantham (peper) [c]
1329 Sir Simon Zwaanland (Draper) [een]
1330–1331 Sir John de Pulteney (Draper) [een] Eerste en tweede van vier termen.
1332 Heer John de Preston (Draper) [een]
1333 Sir John de Pulteney (Draper) [een] Derde van vier termijnen.
1334–1335 Heer Reginald de Conduit ( Wijnboer ) [e] Twee termen.
1336 Sir John de Pulteney (Draper) [een] Vierde en laatste termijn.
1337-1338 Heer Henry Darcy (Draper) [een] Twee termen.
1339–1340 Sir Andrew d'Aubrey (peper) [c] Eerste en tweede van drie termen.
1341 John d'Oxenford (wijnboer) [e] Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1342 Simon Franciscus (Mercer) [d] Eerste van twee termen; de laatste was in 1355 als burgemeester.
1343–1344 Heer John Hammond (peper) [c] Twee termen.
1345 Richard le Lacer (Mercer) [d]
1346 Sir Geoffrey de Wychingham (Mercer) [d]
1347 Sir Thomas Legge Vilder Eerste van twee termen; laatstgenoemde was in 1354 de eerste burgemeester.
1348 Sir John Lovekyn Visboer Eerste van drie termen; de laatste twee waren Lord Mayorships.
1349 Sir Walter Turke Visboer
1350 Richard de Kislingbury (Draper) [een]
1351 Sir Andrew d'Aubrey (peper) [c] Derde en laatste termijn.
1352–1353 Sir Adam Fraunceys (Mercer) [d] Twee termen.
Opmerkingen
  1. ^ abcdefghi Van de Drapers wordt vermeld dat ze in 1180 een broederschap vormden, werden formeel opgericht in 1361, maar ontvingen pas in 1438 een koninklijk handvest.
  2. ^ abcd De goudsmeden ontstonden in de 12e eeuw, maar ontvingen pas in 1327 een koninklijk charter.
  3. ^ abcdefgh De Grocers waren de Guild of Pepperers van 1180 tot 1373, maar werden pas in 1428 opgenomen onder Royal Charter.
  4. ^ abcde De Mercers werden in 1394 opgericht onder Royal Charter.
  5. ^ ab De wijnboeren ontstonden waarschijnlijk in de 12e eeuw, maar ontvingen pas in 1364 een koninklijk charter.

Burgemeesters

14e eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1354 Sir Thomas Legge Vilder Eerste burgemeester van Londen. Tweede van twee ambtstermijnen, nadat hij aanvankelijk burgemeester van Londen was geweest.
1355 Simon Fraunceys (Mercer) [een] Tweede van twee ambtstermijnen, nadat hij aanvankelijk burgemeester van Londen was geweest.
1356 Heer Henry Picard ( Wijnboer ) [b]
1357 Jan de Stodeye (wijnboer) [b]
1358 Sir John Lovekyn Visboer Tweede van drie termijnen, nadat hij aanvankelijk burgemeester van Londen was.
1359 Simon Dolseley (peper) [c]
1360 Heer John Wroth Visboer
1361 Sir John Peche Visboer
1362 Stephen Cavendisshe (Draper) [d]
1363 Johannes Nott (peper) [c]
1364–1365 Heer Adam de Bury Vilder Eerste twee termijnen van drie; afgezet.
1366 Sir John Lovekyn Visboer Derde en laatste termijn.
1367 James Andries (Draper) [d]
1368 Simon de Montfort Visboer
1369 Sir John de Chichester Goudsmid
1370–1371 Heer John Bernes (Mercer) [een] Twee termen.
1372 Johannes Piel (Mercer) [een]
1373 Heer Adam de Bury Vilder Derde en laatste termijn.
1374 Sir William Walworth Visboer Eerste van twee termen.
1375 John Warde Kruidenier
1376 Adam Stabiel (Mercer) [een]
1377 Sir Nicolaas Brembre Kruidenier Eerste van vier termen.
1378 Heer John Philpot Kruidenier
1379 John Hadley Kruidenier Eerste van twee termen.
1380 Sir William Walworth Visboer Tweede van twee termijnen.
1381–1382 John de Northampton (Draper) [d] Twee termen.
1383–1385 Sir Nicolaas Brembre Kruidenier Tweede tot en met vierde termijn van vier.
1386–1387 Sir Nicholas Exton Visboer Twee termen.
1388 Sir Nicholas Twyford Goudsmid
1389 Willem Venour Kruidenier
1390 Adam Bamme Goudsmid Eerste van twee termen.
1391 Heer John Hende (Draper) [d] Eerste van twee termen; afgezet en gevangen gezet.
1392 Sir Edward Dalynrigge n.v.t Koninklijke directeur.
1392 Sir Baldwin Radyngton ridder [4] Koninklijke directeur.
1392 Sir William de Staunton Kruidenier Eerste van twee termen.
1393 John Hadley Kruidenier Tweede van twee termijnen.
1394 John Freshe Mercer
1395 Heer Willem Meer Wijnboer
1396 Adam Bamme Goudsmid Tweede van twee termijnen; stierf in functie.
1397 Sir Richard Whittington Mercer Eerste van vier termen; benoemd door Richard II.
1397 Sir Richard Whittington Mercer Tweede van vier termijnen; gekozen.
1398 Sir Drugo Barentijn Goudsmid Eerste van twee termen.
1399 Sir Thomas Knollys Kruidenier Eerste van twee termen.
1400 John Fraunceys Goudsmid
Opmerkingen
  1. ^ abcd De Mercers werden in 1394 opgericht onder Royal Charter.
  2. ^ ab De wijnboeren ontstonden waarschijnlijk in de 12e eeuw, maar ontvingen pas in 1364 een koninklijk charter.
  3. ^ ab The Grocers waren de Guild of Pepperers van 1180 tot 1373, maar werden pas in 1428 opgenomen onder Royal Charter.
  4. ^ abcd Van de Drapers wordt vermeld dat ze in 1180 een broederschap vormden, werden formeel opgericht in 1361, maar ontvingen pas in 1438 een koninklijk charter.

15de eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1401 John Shadworth Mercer
1402 Johannes Walcot (Draper) [een]
1403 Willem Klein Visboer
1404 Heer John Hende (Draper) [een] Tweede van twee termijnen.
1405 Sir John Woodcock Mercer
1406 Sir Richard Whittington Mercer Derde van vier termijnen.
1407 Sir William de Staunton (kruidenier) [b] Tweede van twee termijnen.
1408 Sir Drugo Barentijn Goudsmid Tweede van twee termijnen.
1409 Sir Richard Marlowe ( IJzerhandelaar ) [c] Eerste van twee termen.
1410 Sir Thomas Knollys (kruidenier) [b] Tweede van twee termijnen.
1411 Heer Robert Chichele (kruidenier) [b] Eerste van twee termen.
1412 Sir William Walderne Mercer Eerste van twee termen.
1413 Heer William Cromer (Draper) [een] Eerste van twee termen.
1414 Sir Thomas Fauconer Mercer
1415 Sir Nicholas Wotton (Draper) [een] Eerste van twee termen.
1416 Heer Henry Barton Vilder Eerste van twee termen.
1417 Sir Richard Marlowe (IJzerhandelaar) [c] Tweede van twee termijnen.
1418 Sir William Sevenoke (kruidenier) [b]
1419 Sir Richard Whittington Mercer Vierde en laatste termijn.
1420 Sir William de Cambridge (kruidenier) [b]
1421 Heer Robert Chichele (kruidenier) [b] Tweede van twee termijnen.
1422 Sir William Walderne Mercer Tweede van twee termijnen.
1423 Heer William Cromer (Draper) [een] Tweede van twee termijnen.
1424 Heer John Michel Visboer Eerste van twee termen.
1425 Sir John Coventry Mercer
1426 Heer John Reynwell Visboer
1427 Sir John Gedney (Draper) [een] Eerste van twee termen.
1428 Heer Henry Barton Vilder Tweede van twee termijnen.
1429 Sir William Eastfeld Mercer Eerste van twee termen.
1430 Sir Nicholas Wotton (Draper) [een] Tweede van twee termijnen.
1431 Heer John Welles Kruidenier
1432 Heer John Verney Visboer
1433 Sir John Brokley (Draper) [een]
1434 Heer Robert Ottele Kruidenier
1435 Sir Henry Frowick Mercer Eerste van twee termen.
1436 Heer John Michel Visboer Tweede van twee termijnen.
1437 Sir William Eastfeld Mercer Tweede van twee termijnen.
1438 Heer Stephen Browne Kruidenier Eerste van twee termen.
1439 Robert Groot Mercer
1440 Heer Johannes Paulet Goudsmid
1441 Sir Robert Clopton Draper
1442 Sir John Atherley (IJzerhandelaar) [c]
1443 Sir Thomas Catworth Kruidenier
1444 Sir Henry Frowick Mercer Tweede van twee termijnen.
1445 Heer Simon Eyre Draper
1446 Heer John Olney Mercer
1447 Sir John Gedney Draper Tweede van twee termijnen.
1448 Heer Stephen Browne Kruidenier Tweede van twee termijnen.
1449 Heer Thomas Chalton Mercer
1450 Sir Nicholas Wyfold Kruidenier
1451 Heer William Gregory Vilder
1452 Sir Geoffrey Fielding Mercer
1453 Heer John Norman Draper
1454 Heer Stephen Foster Visboer
1455 Sir William Marlowe Kruidenier
1456 Sir Thomas Canynges Kruidenier
1457 Sir Geoffrey Boleyn Mercer
1458 Heer Thomas Scott Draper
1459 Sir William Hewlyn Visboer
1460 Heer Richard Leigh Kruidenier Eerste van twee termen.
1461 Heer Hugh Wyche Mercer
1462 Sir Thomas Cooke Draper
1463 Heer Matthew Phillip Goudsmid
1464 Sir Ralph Josselyn Draper Eerste van twee termen.
1465 Heer Ralph Verney Mercer
1466 Heer John Yonge Kruidenier Halfbroer van Sir William Canynges .
1467 Sir Thomas Walgrave Vilder
1468 Sir William Taylor Kruidenier
1469 Heer Richard Leigh Kruidenier Tweede van twee termijnen.
1470 Sir John Stockton Mercer
1471 Willem Edwardes Kruidenier
1472 Sir William Hampton Visboer
1473 Heer John Tate Mercer Oom van Sir Robert Tate (1488) en Sir John Tate (1496, 1514).
1474 Heer Robert Drope Draper
1475 Heer Robert Basset Zouter
1476 Sir Ralph Josselyn Draper Tweede van twee termijnen.
1477 Heer Humphrey Heyford Goudsmid
1478 Sir Richard Gardiner Mercer
1479 Heer Bartholomeus James Draper
1480 Heer John Browne Mercer Oom van Sir William Browne (1513)
1481 Sir William Harryot Draper [5]
1482 Heer Edmund Shaa Goudsmid
1483 Sir Robert Billesdon fournituren [d]
1484 Heer Thomas Heuvel Kruidenier Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1485 Heer Willem Stoker Draper Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1485 Heer John Warde Kruidenier
1485 Sir Hugh Bryce Kruidenier
1486 Heer Henry Colet Mercer Eerste van twee termen.
1487 Heer William Horne Zouter
1488 Heer Robert Tate Mercer Broer van Sir John Tate (1496, 1514); neef van Sir John Tate (1473).
1489 Heer Willem Wit Draper
1490 Sir John Mathew [6] [7] Mercer
1491 Sir Hugh Clopton Mercer
1492 Heer William Martin Vilder
1493 Heer Ralph Astley Visboer
1494 Sir Richard Chawry Zouter
1495 Heer Henry Colet Mercer Tweede van twee termijnen.
1496 Heer John Tate Mercer Eerste van twee termen. Broer van Sir Robert Tate (1488); neef van Sir John Tate (1473).
1497 Sir William Purchas Mercer
1498 Sir John Percival Koopman Taylor
1499 Nicolaas Ailwyn Mercer Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1500 Sir William Remyngton Visboer
Opmerkingen
  1. ^ abcdefgh Van de Drapers wordt geregistreerd dat ze in 1180 een broederschap vormden, werden formeel opgericht in 1361, maar ontvingen pas in 1438 een koninklijk handvest.
  2. ^ abcdef De Grocers werden pas in 1428 opgericht onder Royal Charter.
  3. ^ abc De Ironmongers werden pas in 1463 opgenomen onder Royal Charter.
  4. ^ Van de Haberdashers staat bekend dat ze vóór 1371 een broederschap hadden gevormd en in 1448 voor het eerst een koninklijk charter ontvingen.

16e eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1501 Heer John Shaw Goudsmid
1502 Sir Bartholomeus Reade Goudsmid
1503 Heer William Capell Draper Eerste van twee termen.
1504 Sir John Wyngar Kruidenier
1505 Sir Thomas Kneesworth Visboer
1506 Sir Richard Haddon Mercer Eerste van twee termen.
1507 Heer William Browne Mercer Oom van Sir William Browne (1514); stierf in functie.
1508 Sir Lawrence Aylmer Koopman Taylor
1508 Sir Stephen Jenyns Koopman Taylor
1509 Sir Thomas Bradbury Mercer
1510 Heer William Capell Draper Tweede van twee termijnen.
1510 Sir Henry Keble Kruidenier
1511 Heer Roger Ashley Draper
1512 Sir William Copinger Visboer
1513 Sir Richard Haddon Mercer Tweede van twee termijnen.
1513 Heer William Browne Mercer Neef van Sir William Browne (1507); stierf in functie.
1514 Heer John Tate Mercer Tweede van twee termijnen.
1514 Heer George Monoux Draper
1515 Heer William Butler [8] Kruidenier
1516 Johannes Rust [9] Kruidenier
1517 Sir Thomas Exmewe Goudsmid
1518 Sir Thomas Mirfyn Vilder
1519 Sir James Yarford Mercer
1520 Sir John Brydges Draper Geboren Brugge; ook "Bridges. Schoonvader van Richard Sackville .
1521 Sir John Milburne Draper
1522 Heer John Mundy Goudsmid
1523 Sir Thomas Baldry Mercer
1524 Heer William Bailey Draper
1525 Sir John Alleyn Mercer Eerste van twee termen.
1526 Sir Thomas Seymour , parlementslid [10] Mercer
1527 Heer James Spencer Wijnboer
1528 Sir John Rudston Draper
1529 Heer Ralph Dodmer Brouwer
1530 Sir Thomas Pargiter Zouter
1531 Heer Nicolaas Lombard Kruidenier
1532 Heer Stephen Peacock Winkelier
1533 Sir Christopher Askew Draper
1534 Sir John Champneys Vilder
1535 Sir John Alleyn Mercer Tweede van twee termijnen.
1536 Heer Ralph Warren Mercer Eerste van twee termen.
1537 Heer Richard Gresham Mercer
1538 Heer William Forman Winkelier
1539 Heer William Holles Mercer
1540 Heer Willem Roche Draper
1541 Heer Michael Dormer Mercer
1542 Heer John Coates Zouter
1543 Heer William Bowyer [11] Draper Stierf tijdens zijn ambtsperiode
1544 Heer Ralph Warren Mercer 2e termijn: voltooide termijn van Bowyer.
1544 Sir William Laxton Kruidenier
1545 Sir Martin Bowes Goudsmid
1546 Sir Henry Huberthorn Koopman Taylor
1547 Heer John Gresham Mercer
1548 Sir Henry Amcotes Visboer
1549 Heer Rowland Hill [12] Mercer Uitgever van de Genèvebijbel ; beschouwd als de inspiratie voor het personage Old Sir Rowland in As You Like It van William Shakespeare ; polyhistor
1550 Sir Andrew Judd Vilder
1551 Sir Richard Dobbs Vilder
1552 Heer George Barne Winkelier Vader van George Barne III (1586)
1553 Heer Thomas Wit Koopman Taylor
1554 Heer John Lyon Kruidenier
1555 Heer William Garrard Winkelier
1556 Heer Thomas Offley Koopman Taylor
1557 Heer Thomas Curtis Visboer Vroeger Pewterer .
1558 Heer Thomas Leigh Mercer
1559 Sir William Hewett Doekwerker
1560 Heer William Chester Draper
1561 Sir William Harpur Koopman Taylor
1562 Sir Thomas Lodge Kruidenier
1563 Sir John Whyte Kruidenier
1564 Sir Richard Mallory Mercer Voorouder van de familie Leigh-Mallory. [ citaat nodig ]
1565 Sir Richard kampioen Draper
1566 Heer Christoffel Draper Ijzerhandelaar
1567 Heer Roger Martyn Mercer
1568 Heer Thomas Rowe Koopman Taylor
1569 Heer Alexander Avenon Ijzerhandelaar
1570 Sir Rowland Hayward Doekwerker Eerste van twee termen.
1571 Heer William Allen Mercer Grootvader van de oprichter van de Mary Box- school [13]
1572 Sir Lionel Duckett Mercer
1573 Sir John Rivieren Kruidenier
1574 Sir James Hawes Doekwerker
1575 Heer Ambrosius Nicolaas Zouter
1576 Heer John Langley Goudsmid
1577 Heer Thomas Ramsey Kruidenier
1578 Sir Richard Pype Draper
1579 Sir Nicholas Woodroffe Winkelier
1580 Sir John Branche Draper
1581 Heer James Harvey Ijzerhandelaar
1582 Heer Thomas Blanke Winkelier
1583 Heer Edward Osborne Doekwerker
1584 Sir Thomas Pullyson Draper
1585 Sir Wolstan Dixie Vilder
1586 Sir George Barne, parlementslid Winkelier Zoon van George Barne II (1552)
1587 Heer George Bond Winkelier
1588 Sir Martin Calthrop [14] [15] Draper Stierf tijdens zijn ambtsperiode
1589 Heer Richard Martin Goudsmid Eerste termijn, waarmee de ambtstermijn van Sir Martin Calthorpe wordt voltooid.
1589 Heer John Harte Kruidenier
1590 Heer John Allot Visboer Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1591 Sir Rowland Heyward Doekwerker Tweede van twee termijnen.
1591 Heer William Webbe Zouter
1592 Heer William Rowe Ijzerhandelaar
1593 Sir Cuthbert Buckell Wijnboer Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1594 Heer Richard Martin Goudsmid Tweede van twee termijnen, waarmee die van Sir Cuthbert Buckle wordt voltooid.
1594 Heer John Spencer Doekwerker
1595 Heer Stephen Slaney Vilder
1596 Thomas Huider Doekwerker Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1596 Sir Henry Billingsley Winkelier
1597 Richard Saltonstall, parlementslid [16] Vilder Oom van Sir Richard Saltonstall .
1598 Sir Stephen Soame Kruidenier
1599 Nicolaas Mosley Doekwerker
1600 Heer William Ryder Winkelier

17e eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1601 Heer Jan Gerard Winkelier
1602 Heer Robert Lee Koopman Taylor
1603 Heer Thomas Bennet Mercer
1604 Heer Thomas Lowe Winkelier
1605 Sir Leonard Halliday Koopman Taylor
1606 Heer John Watts Doekwerker
1607 Heer Henry Rowe Mercer
1608 Heer Humphrey Weld Kruidenier
1609 Heer Thomas Campbell Ijzerhandelaar
1610 Heer William Craven Koopman Taylor
1611 Sir James Pemberton Goudsmid
1612 Sir John Swynnerton Koopman Taylor
1613 Sir Thomas Myddelton Kruidenier
1614 Heer Thomas Hayes Draper
1615 Heer John Jolles Draper
1616 Heer John Leman Visboer
1617 Heer George Bolles Kruidenier
1618 Sir Sebastian Hervey Ijzerhandelaar
1619 Sir William Cockayne Vilder
1620 Heer Francis Jones Winkelier
1621 Sir Edward Barkham Draper
1622 Heer Peter Proby Kruidenier
1623 Sir Martin Lumley Draper
1624 Heer John Gore Koopman Taylor
1625 Heer Allen Katoen [17] Draper
1626 Sir Cuthbert Hacket Draper
1627 Sir Hugh Hamersley Winkelier
1628 Heer Richard Deane Vilder
1629 Heer James Cambell Ijzerhandelaar
1630 Sir Robert Ducie, 1st Baronet Koopman Taylor
1631 Sir George Whitmore Winkelier
1632 Sir Nicholas Rainton Winkelier
1633 Heer Ralph Freeman Doekwerker Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1634 Sir Thomas Moulson Kruidenier
1634 Sir Robert Parkhurst Doekwerker
1635 Sir Christopher Clitherow Ijzerhandelaar
1636 Sir Edward Bromfield Visboer
1637 Heer Richard Fenn Winkelier
1638 Heer Maurice Abt Draper
1639 Sir Henry Garraway Draper
1640 Sir William Acton, 1st Baronet Koopman Taylor Gekozen, maar ontheemd door het parlement.
1640 Heer Edmund Wright Kruidenier
1641 Sir Richard Gurney, 1st Baronet Doekwerker
1642 Sir Isaac Penington Visboer
1643 Sir John Wollaston Goudsmid
1644 Sir Thomas Atkins Mercer
1645 Sir Thomas Adams, 1st Baronet Draper
1646 Sir John Gayre Visboer
1647 Sir John Warner, 1st Baronet Kruidenier
1648 Sir Abraham Reynardson Koopman Taylor Afgezet april 1649.
1649 Heer Thomas Andrewes Leerverkoper
1649 Sir Thomas Foote, 1st Baronet Kruidenier
1650 Heer Thomas Andrewes Leerverkoper
1651 Heer John Kendrick Kruidenier
1652 John Fowke -parlementslid [18] Winkelier
1653 Sir Thomas Vyner, 1st Baronet Goudsmid
1654 Sir Christopher Packe Draper
1655 Sir John Dethick Mercer
1656 Sir Robert Tichborne Vilder
1657 Sir Richard Chiverton Vilder
1658 Sir John Ireton Doekwerker
1659 Sir Thomas Allen, 1st Baronet Kruidenier
1660 Sir Richard Browne, 1st Baronet Koopman Taylor
1661 Heer Jan Frederik Kruidenier
1662 Sir John Robinson, 1st Baronet Doekwerker
1663 Sir Anthony Bateman Vilder
1664 Heer John Lawrence Winkelier
1665 Sir Thomas Bloedworth Wijnboer
1666 Heer William Bolton Koopman Taylor
1667 Sir William Peake Doekwerker
1668 Heer William Turner Koopman Taylor
1669 Sir Samuel Starling Brouwer
1670 Heer Richard Ford Mercer
1671 Heer George Waterman Vilder
1672 Heer Robert Hanson Kruidenier
1673 Heer William Hooker Kruidenier
1674 Sir Robert Viner, 1st Baronet Goudsmid
1675 Sir Joseph Sheldon Talg Chandler
1676 Sir Thomas Davies Kantoormedewerker
1677 Sir Francis Chaplin Doekwerker
1678 Heer James Edwards [19] Kruidenier
1679 Heer Robert Clayton Schrijver
1680 Heer Patience Ward Koopman Taylor
1681 Heer John Moore Kruidenier
1682 Sir William Prichard Koopman Taylor
1683 Sir Henry Tulse Kruidenier
1684 Heer James Smyth Draper
1685 Sir Robert Geffrye Ijzerhandelaar
1686 Sir John Peake Mercer
1687 Sir John Korter Goudsmid Stierf tijdens zijn ambtsperiode na een val van zijn paard. [20]
1688 Heer John Eyles Mercer
1688 Sir John Chapman Winkelier
1689-1690
_
Sir Thomas Pilkington Vilder
1691 Heer Thomas Stampe Draper
1692 Heer John Vloot Kruidenier
1693 Sir William Ashurst Koopman Taylor
1694 Heer Thomas Lane Doekwerker
1695 Sir John Houblon Kruidenier
1696 Heer Edward Clarke Koopman Taylor
1697 Heer Humphrey Edwin Vilder Voorheen kapper-chirurg
1698 Heer Francis Kind Goudsmid
1699 Sir Richard Levett Winkelier
1700 Heer Thomas Abney Visboer

18de eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1701 Heer William Gore Mercer
1702 Sir Samuel Dashwood Wijnboer
1703 Heer John Parsons Brouwer Vader van Humphrey Parsons (1730).
1704 Sir Owen Buckingham Zouter
1705 Sir Thomas Rawlinson Wijnboer
1706 Sir Robert Bedingfeld Koopman Taylor
1707 Heer William Withers Visboer
1708 Sir Charles Duncombe Goudsmid
1709 Sir Samuel Garrard, 4de Baronet Kruidenier
1710 Sir Gilbert Heathcote, 1st Baronet Wijnboer
1711 Sir Robert Beachcroft Doekwerker
1712 Sir Richard Hoare Goudsmid
1713 Sir Samuel Stanier Draper
1714 Sir William Humfreys, 1st Baronet Ijzerhandelaar
1715 Heer Charles Peers Zouter
1716 Heer James Bateman Visboer Vroeger Loriner .
1717 Sir William Lewen Winkelier
1718 Heer John Ward Koopman Taylor
1719 Sir George Thorold, 1st Baronet Ijzerhandelaar
1720 Sir John Fryer, 1st Baronet Visboer Vroeger Pewterer .
1721 Heer William Stewart Goudsmid Voorheen kapper-chirurg .
1722 Heer Gerard Conyers Zouter
1723 Heer Peter Delmé Visboer
1724 Sir George Merttins Vilder Voorheen Klokkenmaker .
1725 Sir Francis Forbes Winkelier
1726 Sir John Eyles, 2de Baronet Winkelier
1727 Heer Edward Becher Draper
1728 Sir Robert Baylis Kruidenier
1729 Sir Richard Brocas Kruidenier
1730 Humphrey Parsons Kruidenier Eerste van twee termen. Was de zoon van Sir John Parsons (1703).
1731 Heer Francis Kind Goudsmid
1732 Johannes Kapper [21] Goudsmid Voorheen Stationer .
1733 Sir William Billers Winkelier
1734 Heer Edward Bellamy Visboer
1735 Heer John Williams Mercer
1736 Heer John Thompson Wijnboer
1737 Heer John Barnard Kruidenier
1738 Micajah Perry , parlementslid Winkelier
1739 Heer John Salter Koopman Taylor
1740 Humphrey Parsons Kruidenier Tweede van twee termen; stierf in functie.
1741 Heer Daniël Lambert Ijzerhandelaar Vroeger Kuiper .
1741 Sir Robert Godschall Wijnboer
1742 George Heathcote , parlementslid Zouter
1742 Heer Robert Willimot Kuiper
1743 Heer Robert Westley Koopman Taylor
1744 Heer Henry Marshall Draper
1745 Sir Richard Hoare Goudsmid
1746 Willem Benn Fletcher
1747 Sir Robert Ladbroke Kruidenier
1748 Heer William Calvert Brouwer
1749 Sir Samuel Pennant Ijzerhandelaar Stierf tijdens zijn ambtsperiode.
1750 John Blachford Goudsmid
1750 Franciscus Cockayne Hoefsmid
1751 Thomas Winterbottom Doekwerker
1752 Robert Alsop Brouwer
1752 Sir Crisp Gascoyne Ijzerhandelaar
1753 Edward Ironside Goudsmid
1753 Sir Thomas Rawlinson Kruidenier
1754 Stephen Theodore Janssen , parlementslid Kantoormedewerker
1755 Slingsby Bethell , parlementslid Visboer
1756 Marshe Dickinson, parlementslid Kruidenier
1757 Sir Charles Asgill, 1st Baronet Vilder
1758 Sir Richard Glyn, 1st Baronet Zouter
1759 Sir Thomas Chitty Zouter
1760 Sir Matthew Blakiston, 1st Baronet Kruidenier
1761 Sir Samuel Fludyer, 1st Baronet Doekwerker
1762 Sir William Beckford , parlementslid Goudsmid Eerste van twee termen.
1763 Willem Bridgen Messenmaker
1764 Heer William Stephenson Kruidenier
1765 George Nelson Kruidenier
1766 Heer Robert Kite Vilder
1767 De Hon. Thomas Harley Goudsmid
1768 Samuël Turner Doekwerker
1769 Heer William Beckford [22] Goudsmid Tweede van twee termijnen.
1770 Barlow Trecothick , parlementslid Doekwerker
1770 Brass Crosby , parlementslid Goudsmid Eerder muzikant .
1771 Willem Nash Zouter
1772 James Townsend , parlementslid Mercer
1773 Frederik Bul Zouter
1774 John Wilkes , parlementslid Schrijnwerker
1775 John Sawbridge, parlementslid Kader breister
1776 Heer Thomas Hallifax Goudsmid
1777 Sir James Esdaile Kuiper
1778 Samuël Plumbe Goudsmid Voorheen gouden en zilveren Wyre-lade
1779 Brackley Kennett Wijnboer
1780 Sir Watkin Lewes Schrijnwerker
1781 Heer Willem Plomer Tyler
1782 Nathaniel Newnham, parlementslid Mercer
1783 Robert Peckham Wagenmaker
1784 Richard Clark Schrijnwerker
1785 Thomas Wright Kantoormedewerker
1786 Thomas Sainsbury Bowyer
1787 John Burnell Glover
1788 Willem Gill Kantoormedewerker
1789 William Pickett , parlementslid Goudsmid
1790 John Boydell Kantoormedewerker
1791 Sir John Hopkins Kruidenier
1792 Sir James Sanderson, 1st Baronet Draper
1793 Sir Paul Le Mesurier Goudsmid
1794 Rt Hon. Thomas Huider Winkelier
1795 Sir William Curtis, 1st Baronet Draper
1796 Sir Brook Watson, 1st Baronet Musicus
1797 Sir John Anderson, 1st Baronet Glover
1798 Sir Richard Glyn, 1st Baronet Zouter
1799 Harvey Christian Combe , parlementslid Brouwer
1800 Sir William Stains Timmerman

19e eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1801 Heer John Eamer Zouter
1802 Sir Charles Prijs, 1st Baronet Ijzerhandelaar
1803 Sir John Perring, 1st Baronet Doekwerker
1804 Peter Perchard Goudsmid
1805 Sir James Shaw, 1st Baronet Schrijver
1806 Sir William Leighton Scheepsbouwer Voorheen wagenmaker , vishandelaar
1807 John Ansley Koopman Taylor
1808 Sir Charles Bloem, 1st Baronet Kader breister
1809 Thomas Smit Leerverkoper
1810 Jozua Smith [23] Ijzerhandelaar Voorheen Pattenmaker
1811 Sir Claudius Hunter, 1st Baronet Koopman Taylor
1812 George Scholey Distilleerder
1813 Sir William Domville, 1st Baronet Kantoormedewerker
1814 Samuel Berk Kok
1815-1816 Sir Matthew Wood, 1st Baronet Visboer
1817 Christopher Smith , parlementslid Draper
1818 John Atkins, parlementslid Koopman Taylor
1819 George Bridges , parlementslid Wagenmaker
1820 John Thomas Thorp, parlementslid Draper
1821 Christoffel Magnay Koopman Taylor
1822 Sir William Heygate, 1st Baronet Koopman Taylor
1823 Robert Waithman , parlementslid Kader breister
1824 John Garratt Goudsmid
1825 William Venables, parlementslid Kantoormedewerker
1826 Antonius Bruin Visboer
1827 Matthias Prime Lucas Wijnboer
1828 William Thompson , parlementslid Ijzerhandelaar
1829 Johannes Crowder Speelkaartenmaker
1830–1831 Sir John Key, 1st Baronet Kantoormedewerker
1832 Heer Peter Laurie Zadelmaker
1833 Charles Farebroer Wijnboer
1834 Henry Winchester, parlementslid Messenmaker
1835 William Taylor Copeland , parlementslid Goudsmid
1836 Thomas Kelly Stukadoor
1837 Sir John Cowan, 1st Baronet Was Chandler
1838 Samuël Wilson Wever
1839 Sir Chapman Marshall Herbergier
1840 Thomas Johnson Kuiper
1841 Sir John Pirie, 1st Baronet Stukadoor
1842 John Humphery, parlementslid Talg Chandler
1843 Sir William Magnay, 1st Baronet Kantoormedewerker
1844 Michaël Gibbs Visboer
1845 Johannes Johnson Brillenmaker
1846 Sir George Caroll Brillenmaker
1847 John Kinnersley Hooper Wijnboer
1848 Sir James Duke, 1st Baronet Brillenmaker
1849 Thomas Farncombe Talg Chandler
1850 Sir John Musgrove, 1st Baronet Doekwerker
1851 Willem Hunter Handhaver
1852 Thomas Challis , parlementslid Slager
1853 Thomas Sidney , parlementslid Gordel
1854 Sir Francis Moon, 1st Baronet Kantoormedewerker
1855 Sir David Salomons, 1st Baronet Kuiper
1856 Thomas Finnis, parlementslid Bowyer
1857 Sir Robert Carden, 1st Baronet Messenmaker
1858 David Draad [24] Herbergier
1859 Johannes Carter [25] Klokkenmaker
1860-1861 William Cubitt, parlementslid Visboer
1862 Heer Willem Roos Doekwerker
1863 Heer William Lawrence [26] Timmerman
1864 Warren Hale Talg Chandler
1865 Heer Benjamin Phillips Brillenmaker
1866 Sir Thomas Gabriel, 1st Baronet Goudsmid
1867 William Ferneley Allen Kantoormedewerker In 1867 viel Michaelmas Day op de sabbat. Wethouder Allen werd op 28 september verkozen. [27]
1868 Sir James Lawrence, 1st Baronet Timmerman
1869 Robert Besley Loriner
1870 Sir Thomas Dakin Brillenmaker
1871 Sir John Sills Gibbons, 1st Baronet Zouter
1872 Sir Sydney Waterlow, 1st Baronet Kantoormedewerker
1873 Sir Andrew Lusk, 1st Baronet Brillenmaker
1874 David Henry Steen Brillenmaker
1875 Heer Willem Katoen Winkelier
1876 Heer Thomas Wit Wijnboer Voorheen Viltmaker
1877 Sir Thomas Owden Herbergier
1878 Sir Charles Whetham Leerverkoper
1879 Sir Francis Wyatt Truscott Kantoormedewerker
1880 Sir William McArthur Brillenmaker
1881 Sir John Ellis, 1st Baronet Koopman Taylor
1882 Heer Hendrik Ridder Visboer Voorheen Brillenmaker
1883 Sir Robert Fowler, 1st Baronet Brillenmaker Eerste van twee termen.
1884 George Nottage Brillenmaker Stierf tijdens zijn ambtsperiode; de laatste burgemeester die dit heeft gedaan.
1885 Heer Robert Fowler Brillenmaker Tweede van twee termen; de laatste burgemeester die meer dan eens heeft gediend.
1885 Sir John Staples Leerverkoper
1886 Sir Reginald Hanson, 1st Baronet Scheepsbouwer Voorheen koopman Taylor
1887 Heer Polydore de Keyser [28] Brillenmaker
1888 Sir James Whitehead, 1st Baronet Fanmaker
1889 Heer Henry Isaacs Loriner
1890 Sir Joseph Savory, 1st Baronet Goudsmid
1891 Heer David Evans Winkelier
1892 Sir Stuart Knill, 1st Baronet Goudsmid
1893 Sir George Tyler, 1st Baronet Kantoormedewerker
1894 Sir Joseph Renals, 1st Baronet Brillenmaker
1895 Heer Walter Wilkin Broderer
1896 Sir George Faudel-Phillips, 1st Baronet Brillenmaker
1897 Luitenant-kolonel. Sir Horatio Davies Brillenmaker
1898 Sir John Voce Moore Loriner
1899 Sir Alfred Newton, 1st Baronet Fanmaker
1900 Sir Frank Groen, 1st Baronet Glazenmaker
Opmerkingen

20ste eeuw

Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
1901 Sir Joseph Dimsdale, 1st Baronet Kruidenier
1902 Sir Marcus Samuel, 1st Baronet Brillenmaker Later burggraaf Bearsted
1903 Sir James Ritchie, 1st Baronet Scheepsbouwer
1904 Sir John Pound, 1st Baronet Leerverkoper
1905 Sir Walter Morgan, 1st Baronet Messenmaker
1906 Sir William Treloar, 1st Baronet Loriner
1907 Sir John Charles Bell, 1st Baronet Winkelier Voorheen Fanmaker
1908 Sir George Wyatt Truscott, 1st Baronet Kantoormedewerker
1909 Sir John Knill, 2de Baronet Goudsmid
1910 Sir Thomas Vezey Sterk Kantoormedewerker
1911 Sir Thomas Crosby , MD Turner
1912 Kolonel Sir David Burnett, 1st Baronet Loriner
1913 Sir Vansittart Bowater, 1st Baronet Gordel
1914 Sir Charles Johnston, 1st Baronet Herbergier
1915 Sir Charles Wakefield, 1st Baronet Winkelier Later burggraaf Wakefield
1916 Sir William Dunn, 1st Baronet Wagenmaker
1917 Sir Charles Hanson, 1st Baronet Pattenmaker
1918 De Lord Marshall van Chipstead Kantoormedewerker
1919 Sir Edward Cooper, 1st Baronet Musicus
1920 Sir James Roll, 1st Baronet Hoorner
1921 Sir John Baddeley, 1st Baronet Kader breister
1922 Sir Edward Moore, 1st Baronet Fruithandelaar
1923 Kolonel Sir Louis Newton, 1st Baronet Loriner
1924 Sir Alfred Bower, 1st Baronet Wijnboer
1925 Sir William Pryke, 1st Baronet Schilder-Vleker
1926 Sir Rowland Blades, 1st Baronet Tuinman Later Baron Ebbisham
1927 Sir Charles Batho, 1st Baronet Bestrating
1928 Sir Kynaston Studd , 1st Baronet Fruithandelaar
1929 Sir William Waterlow, 1st Baronet Kantoormedewerker
1930 Sir William Neal, 1st Baronet Hoorner
1931 Sir Maurice Jenks, 1st Baronet Winkelier
1932 Sir Percy Greenaway, 1st Baronet Kantoormedewerker
1933 Sir Charles Collett, 1st Baronet Glover
1934 Sir Stephen Killik Fanmaker
1935 Sir Percy Vincent, 1st Baronet Gouden en zilveren Wyre-lade
1936 Sir George Broadbridge Loriner Later Baron Broadbridge
1937 Sir Harry Twyford Kader breister
1938 Sir Frank Bowater, 1st Baronet Gordel Jongere broer van Sir Vansittart Bowater (1913)
1939 Sir William Coxen, 1st Baronet Snoerwainer
1940 Sir George Wilkinson, 1st Baronet Kantoormedewerker
1941 Luitenant-kolonel. Sir John Laurie, 1st Baronet Zadelmaker
1942 Sir Samuel Joseph, 1st Baronet Messenmaker
1943 Sir Frank Newson-Smith, 1st Baronet Turner
1944 Sir Frank Alexander, 1st Baronet Scheepsbouwer
1945 Sir Charles Davis, 1st Baronet Fanmaker
1946 Sir Bracewell Smith , 1st Baronet Brillenmaker
1947 Sir Frederick Wells, 1st Baronet Karman
1948 Sir George Aylwen, 1st Baronet Koopman Taylor
1949 Sir Frederick Rowland, 1st Baronet Hoorner
1950 Denys Lowson Kruidenier Later Sir Denys Lowson, 1st Baronet
1951 Sir Leslie Boyce , 1st Baronet Loriner
1952 Sir Rupert de la Bère, 1st Baronet Vilder
1953 Sir Noël Bowater, 2de Baronet Wijnboer Neef van Sir Vansittart Bowater (1913), zoon van Sir Frank Bowater (1938)
1954 Sir Seymour Howard, 1st Baronet Tuinman
1955 Sir Cuthbert Ackroyd, 1st Baronet Timmerman
1956 Sir Cullum Welch, 1st Baronet Winkelier
1957 Sir Denis Truscott Kantoormedewerker
1958 Sir Harold Gillett, 1st Baronet Mandenmaker
1959 Sir Edmund Stockdale, 1st Baronet Timmerman
1960 Sir Bernard Waley-Cohen, 1st Baronet Doekwerker
1961 Sir Frederick Hoare, 1st Baronet Brillenmaker
1962 Sir Ralph Perring, 1st Baronet Tinnen plaatwerker
1963 Sir James Harman Schilder-Vleker
1964 Heer James Miller Koetsier Ook diende als Lord Provost van Edinburgh (1951-1954)
1965 Heer Lionel Denny [29] Wijnboer
1966 Heer Robert Bellinger Broderer
1967 Sir Gilbert Inglefield Winkelier
1968 Sir Charles Trinder Fletcher
1969 Luitenant-kolonel. Sir Ian Bowater Winkelier Neef van Sir Vansittart Bowater (1913), zoon van Sir Frank Bowater (1938), jongere broer van Sir Noël Bowater (1953)
1970 Heer Peter Studd Koopman Taylor
1971 Sir Edward Howard, 2de Baronet , GBE Tuinman
1972 De Heer Mais , GBE Bestrating
1973 Sir Hugh Wontner , GBE, CBO Viltmaker
1974 Heer Murray Fox Wagenmaker
1975 Heer Lindsay Ring Wapenmeester & Brasier
1976 Sir Robin Gillett , 2de Baronet Meester Zeeman
1977 De Hon. Heer Peter Vanneck Wapenmaker
1978 Heer Kenneth Cork Hoornaars
1979 Sir Peter Gadsden Doekwerker
1980 Sir Ronald Gardner-Thorpe Schilder-Vleker
1981 Sir Christopher Leaver Karman
1982 Sir Anthony Jolliffe Schilder-Vleker
1983 Dame Maria Donaldson Tuinman Eerste vrouwelijke burgemeester. Later De Dame Donaldson van Lymington
1984 Sir Alan Traill Messenmaker
1985 Heer Allan Davis Schilder-Vleker
1986 Sir David Rowe-Ham Wagenmaker
1987 Heer Greville Spratt Ijzerhandelaar
1988 Sir Christopher Collett Glover
1989 Sir Hugh Bidwell Kruidenier
1990 Heer Alexander Graham Mercer
1991 Sir Brian Jenkins Registeraccountant
1992 Sir Francis McWilliams Loriner
1993 Heer Paul Newall Bakker
1994 Sir Christopher Walford Speelkaartenmaker
1995 Sir John Chalstrey Apotheek
1996 Heer Roger Cork Bowyer Zoon van Sir Kenneth Cork (1978)
1997 Sir Richard Nichols Zouter
1998 De Heer Levene van Portsoken Karman
1999 Heer Clive Martin Kantoormedewerker
2000 Sir David Howard, 3de Baronet Tuinman

21e eeuw

Wapenschild van de stad Londen
Gekozen Naam Moeder Livery Company Opmerkingen
2001 Heer Michael Oliver Ijzerhandelaar
2002 Heer Gavyn Arthur Tuinman
2003 Heer Robert Finch Advocaat
2004 Sir Michael Hartig poelier
2005 Heer David Brouwer Koopman Taylor
2006 Heer John Stuttard Glazenmaker
2007 Heer David Lewis Advocaat
2008 Ian Luder Kuiper
2009 Nick Anstee Slager
2010 Heer Michael Beer Bestrating
2011 Sir David Wootton Fletcher
2012 Sir Roger Gifford Musicus
2013 Dame Fiona Woolf Advocaat Tweede vrouwelijke burgemeester.
2014 Sir Alan Yarrow Visboer
2015 De Heer Mountevans Scheepsbouwer Ook een goudsmid en verkozen tot erfelijk lid van het House of Lords .
2016 Sir Andrew Parmley Musicus ook glasverkoper .
2017 Heer Charles Bowman [30] Kruidenier
2018 Heer Peter Estlin [31] Bankier
2019–2020 Heer William Russel Winkelier Diende een termijn van twee jaar vanwege de COVID-19-pandemie
2021 Vincent Keaveny Wolman
2022 Nicolaas Lyon Koopman Taylor
2023-heden Michaël Mainelli Handelaar Eerste in Amerika geboren burgemeester.

Zie ook

Opmerkingen

  1. ^ abcd HT Riley , Kronieken van de burgemeesters en sheriffs van Londen, 1188 n.Chr. tot 1274 n.Chr. (Trübner and Co., Londen 1863), pp. 4-5 (internetarchief).
  2. ^ abc Kronieken van de burgemeesters en sheriffs: 1188-1239 | Britse geschiedenis online. 1863. blz. 1–8 . Opgehaald op 14 oktober 2022 .
  3. ^ ‘Gedetailleerde resultaten voor Reginald * de Bungheye’ . masl.bibliotheek.utoronto.ca . Universiteit van Toronto . Opgehaald op 10 september 2022 .
  4. ^ Anglo-Amerikaanse juridische traditie. Documenten uit het middeleeuwse en vroegmoderne Engeland uit het Nationaal Archief in Londen. Universiteit van Houston.
  5. ^ Bron: archieven van het Nationaal Archief en Worshipful Company of Drapers
  6. ^ ‘De burgemeesters van Londen’ . Opgehaald op 27 april 2016 .
  7. ^ 'Mathew (Braddon, Co. Northampton)', in JB Burke, The General Armory of England, Schotland, Ierland en Wales: bestaande uit een register van wapenlagers van de vroegste tot de huidige tijd (Harrison, Londen 1884), p . 669 (internetarchief).
  8. ^ "Kopie van de brief van de recorder van Londen aan de burgemeester, Sir William Butler over de inbeslagname van stoffen" . Opgehaald op 27 april 2016 .
  9. ^ ‘Schoolmannen van de stad Londen: wijk Dowgate’ . Opgehaald op 27 april 2016 .
  10. ^ H. Miller, 'Seymour, Sir Thomas I (door 1476-1535/36), uit Londen, Saffron Walden, Essex en Hoxton, Mdx.', In ST Bindoff (red.), The History of Parliament: the House of Commons 1509-1558 (uit Boydell en Brewer, 1982), History of Parliament online (geraadpleegd op 1 oktober 2022).
  11. ^ 'Aantekeningen bij het dagboek: 'Begrafenis van wethouder Sir Ralph Warren', in JG Nichols (red.), The Diary of Henry Machyn, Citizen and Merchant-Taylor of London , Camden Society (Londen 1848), Original Series Vol. XLII, blz. 330; en zie 'Begrafenis van Sir Henry Huberthorne', op p. 352 (internetarchief).
  12. ^ H. Miller, 'Hill, Sir Rowland (tegen 1498-1561), uit Londen en Hodnet, Salop.', In ST Bindoff (red.), The History of Parliament: the House of Commons 1509-1558 (van Boydell en Brewer, 1982), History of Parliament Online (geraadpleegd op 1 oktober 2022).
  13. ^ Wales, Tim (28 september 2006). Box, Henry en Mary, educatieve weldoeners. Vol. 1. Oxford Universiteitspers. doi :10.1093/ref:odnb/90080.
  14. ^ 'De tijdelijke regering van deze stad', in A. Munday (red.), The Survey of London; met de Orignall, Verhoog, Moderne Estate en Government of that Citie, begonnen door Iohn Stow (Elizabeth Purslow voor Nicholas Bourne, Londen 1633), pp. 535-98, op p. 590, kol. b (internetarchief).
  15. ^ W. Foster (red.), The Travels of John Sanderson in the Levant 1584–1602 (Hakluyt Society, Londen 1931), pp. 1-8 (internetarchief).
  16. ^ AM Mimardiere, 'Saltonstall, Richard (d.1601), van Londen en South Ockendon, Essex', in PW Hasler (red.), The History of Parliament: the House of Commons 1558-1603 (van Boydell en Brewer, 1981 ), History of Parliament Online (geraadpleegd op 1 oktober 2022).
  17. ^ Blijf nadenken - Qi CMS. "Sir Allen Cotton, burgemeester van Londen (1624)". Kunst Groot-Brittannië . Opgehaald op 27 april 2016 .
  18. ^ JB Burke, het algemene arsenaal (1884), p. 372 (internetarchief).
  19. ^ J. Burke en JB Burke, een genealogische en heraldische geschiedenis van de uitgestorven en slapende baronetieën van Engeland, Ierland en Schotland , 2e editie (voor Scott, Webster en Geary, Londen 1841), p. 180 (Google).
  20. ^ Hibbert, Christoffel ; Weinreb, Ben (1993). De Londense Encyclopedie . Londen: Macmillan. P. 44.
  21. ^ Colley, Linda (28 november 1985). In weerwil van de oligarchie. ISBN-nummer 9780521313117. Opgehaald op 27 april 2016 .
  22. ^ Blijf nadenken - Qi CMS. "Sir William Beckford (1709-1770), burgemeester van de City of London (1762 en 1769)". Kunst Groot-Brittannië . Opgehaald op 27 april 2016 .
  23. ^ Nicholl, John (1851). Een verslag van het aanbiddelijke gezelschap van ijzerhandelaars. JB Nichols en zoon. P. 387 . Opgehaald op 3 oktober 2022 .
  24. ^ Burgemeester Wire www.ucl.ac.uk
  25. ^ P. Salmon, H. Spencer, 'Carter (daarna Bonham Carter), John (1788-1838), van 19 High Street, Portsmouth, Hants en 16 Duke Street, Mdx.', in DR Fisher (red.), The History of Parliament: the House of Commons 1820-1832 (uit Cambridge University Press 2009), History of Parliament Online (geraadpleegd op 1 oktober 2022).
  26. ^ ‘De bevelen van de burgemeester - Geschiedenisleersite’ . Geschiedenis leersite . Opgehaald op 27 april 2016 .
  27. ^ Niet toegeschreven (30 september 1867). "Verkiezing van burgemeester". De tijden . nr. 25929. p. 4.
  28. ^ 'Ridders Bachelors: Polydore de Keyser', in WA Shaw en GD Burtchaell, The Knights of England. Een compleet verslag van de vroegste tijd tot heden (enz.), 2 delen (Lord Chamberlain's Office, St James's Palace, door Sherratt en Hughes, Londen 1906), II, p. 385 (internetarchief).
  29. ^ Wie was wie 1981–1990 . A & C Zwart, Londen. 1991. ISBN-nummer 0-7136-3336-0.
  30. ^ ‘Orde van Sint-Jan’. www.thegazette.co.uk . Opgehaald op 5 juni 2018 .
  31. ^ Straten overspoeld met kleur voor Lord Mayor's Show

Referenties

  • Burgemeesters van de City of London uit 1189
  • John Noorthouck (1773) 'Addenda: de burgemeesters en sheriffs van Londen', A New History of London: inclusief Westminster en Southwark , pp. 889-893.
  • Caroline M. Barron (zd) 'Londen in de latere middeleeuwen: regering en volk 1200–1500'
  • CNL Brooke & G Keir (nd) 'Londen 800–1216: de vormgeving van een stad', p254
  • James Clark Holt (nd) "Magna Carta", p56
  • 'Kronieken van de burgemeesters en sheriffs van Londen, 1188 n.Chr. tot 1274 n.Chr.', vertaald uit het originele Latijn en Anglo-Normandisch van het "Liber de antiquis legibus", in het bezit van de corporatie van de stad Londen
  • "Schoolmannen, burgemeesters, sheriffs". Livery-bedrijven van de City of London . Opgehaald op 24 oktober 2015 .

Externe links

  • www.london-city-history.org.uk
  • Een lijst van de burgemeesters en sheriffs van Londen vanaf de vroegste verslagen. uit British History Online : pagina's 889–893 van A New History of London, inclusief Westminster en Southwark . Oorspronkelijk gepubliceerd door R Baldwin, Londen, 1773.
  • De database van burgemeesters en sheriffs van Londen van de Universiteit van Toronto
Opgehaald van "https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=List_of_lord_mayors_of_London&oldid=1197798263"