سوزاندن عصا ، درامی که فیلیپ یومانز ، نویسنده و کارگردان آن، جوانترین کارگردان تاریخ است که در جشنواره فیلم ترایبکا حضور داشته است، روز پنجشنبه برنده جایزه بنیانگذاران خیمه شب بازی جشنواره شد. ترایبکا هر سه جایزه بلند برجسته هیئت داوران خود را به کارگردانان اولین بار اعطا کرد، اما هیچ کدام بیشتر از یومانز برای اولین بار نبود که فیلم را در 17 سالگی ساخت. او همچنین اولین کارگردان آفریقایی آمریکایی است که برنده این جایزه می شود.

وندل پیرس این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر مرد در بخش مسابقه روایت آمریکا جشنواره شد. او نقش واعظی را بازی می کند که با مرگ اخیر همسرش در عصای سوزان ، پرتره ای از جنوب شرقی لوئیزیانا، سروکار دارد. یومانس همچنین موفق به کسب یک افتخار سینمایی شد.

هیلی بنت جایزه بهترین بازیگر زن را برای فیلم پرستو ، یک فیلم هیجان‌انگیز روان‌شناختی درباره زنی تازه باردار که اجبار به مصرف اشیاء خطرناک را ایجاد می‌کند، برد.

در مسابقه مستند، الن فیسک و پرندگان طرحواره الینور هالین برنده جایزه بهترین فیلم بلند شدند و این زوج جایزه کارگردان مستند جدید آلبرت میسلز را نیز به خانه بردند. فیلم کره جنوبی خانه مرغ مگس خوار برنده بهترین فیلم در بخش روایت بین المللی شد و پارک جی هو بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

ترایبکا در روز یکشنبه به پایان می رسد.

لیست کامل برندگان اعلام شده امروز به شرح زیر است:

مسابقه روایی ایالات متحده

جایزه بنیانگذاران برای بهترین داستان بلند
عصا سوزان
به کارگردانی فیلیپ یومانز

بهترین بازیگر زن
هیلی بنت، پرستو
(اشتراک ویژه هیئت داوران: Geetanjali Thapi، Stray Dolls)

بهترین بازیگر مرد
وندل پیرس در فیلم Burning Cane

بهترین فیلمبرداری
فیلیپ یومانز برای سوزاندن عصا
(اشتراک ویژه هیئت داوران: تاد بانهازل، مرد را به زمین بزن)

بهترین فیلمنامه
بریجت ساویج کول و دانیل کرودی، مرد را نابود کن
(هیئت داوران ویژه: آنی سیمون کندی، تاریخ کوتاه جاده طولانی)

مسابقه بین المللی روایت

بهترین فیلم
خانه مرغ مگس خوار (Beol-sae) (کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا)
به کارگردانی و نویسندگی بورا کیم

بهترین بازیگر زن
جی هو پارک، خانه مرغ مگس خوار (Beol-sae) (کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا)

بهترین بازیگر مرد
علی آتای، نوح لند (نوه تپسی) (آلمان، ترکیه، ایالات متحده آمریکا)

بهترین فیلمبرداری
کانگ گوک هیون، خانه مرغ مگس خوار (Beol-sae) (کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا)

بهترین فیلمنامه
Cenk Ertürk، Noah Land (Nuh Tepesi) (آلمان، ترکیه، ایالات متحده آمریکا)

مسابقه مستند

بهترین فیلم بلند
طرح پرندگان (اسکاتلند، سوئد)
به کارگردانی و نویسندگی الن فیسک، الینور هالین

بهترین فیلمبرداری
یانگ سان، شوانگ لیانگ، ماشین زمان ما (چین)

بهترین تدوین
جنیفر تیکسیرا، 17 بلوک (ایالات متحده آمریکا)
(اشاره به ویژه هیئت داوران، Rewind)

مسابقه بهترین کارگردان روایی جدید

The Gasoline Thieves (Huachicolero) (مکزیک، اسپانیا، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا)
به کارگردانی ادگار نیتو

مسابقه بهترین کارگردانی مستند جدید

جایزه کارگردان مستند جدید آلبرت میسلز
طرح پرندگان (اسکاتلند، سوئد)
به کارگردانی الن فیسک و الینور هالین

جایزه نورا افرون

رانیا عطیه برای Initials SG (Iniciales SG) (آرژانتین، لبنان، ایالات متحده آمریکا)
به کارگردانی رانیا عطیه، دانیل گارسیا

مسابقه فیلم کوتاه

بهترین داستان کوتاه
ماجا (دانمارک)
به کارگردانی ماریجانا یانکوویچ
(اشتراک ویژه هیئت داوران: ظرفشویی، نویسندگی و کارگردانی نیک هارتانتو و سام رودن)

جایزه انیمیشن کوتاه
چشمان مادرم (بریتانیا)
به کارگردانی و نویسندگی جنی رایت

بهترین فیلم مستند کوتاه
آموزش اسکیت بورد در منطقه جنگی (اگر دختر هستید) (بریتانیا)
به کارگردانی کارول دیسینگر
(اشاره به ویژه هیئت داوران: سنت لوئیس سوپرمن )

جایزه دانشجویی ویژنر
جبل بنات (مصر)
به کارگردانی و نویسندگی شارین عاطف
(نام ویژه هیئت داوران: مروارید (ژن ژو))

جایزه داستان

کلید (ایالات متحده آمریکا، عراق)
ایجاد شده توسط سلین تریکارت