فیلم «دزدان فروشگاه ژاپن» به کارگردانی هیروکازو کوره‌آدا، امروز در سی‌امین جشنواره سالانه فیلم پالم اسپرینگز بهترین فیلم خارجی سال سال شدمارچلو فونته ، ستاره فیلم « دگمن » ایتالیایی و  جوانا کولیگ ، بازیگر فیلم « جنگ سرد » لهستان ، در رشته‌های بازیگری خارجی زبان موفق به کسب افتخارات برتر شدند.

برندگان جوایز هیئت داوران امروز در ریویرا پالم اسپرینگز معرفی شدند. جوایز تماشاگران برای بهترین داستان بلند و بهترین فیلم مستند فردا اعلام می شود.

جوایز بهترین فیلم خارجی زبان، بازیگر و بازیگر زن توسط هیئت داوران منتقدان بین المللی فیلم با بررسی 43 مورد از 87 اسکار رسمی خارجی زبان ارسال شده در جشنواره امسال انتخاب شدند.

علاوه بر سه برنده فوق الذکر جایزه FIPRESCI، جایزه New Voices New Visions به  صوفیه (فرانسه/قطر) به کارگردانی Meryem Benm'Barek اهدا شد. و جایزه جان شلزینگر برای اولین مستند بلند به  Ghost Fleet (ایالات متحده آمریکا) به کارگردانی شانون سرویس و جفری والدرون تعلق گرفت. اولین جایزه هیئت داوران جوانان که توسط هیئت داوران دانشجویان محلی انتخاب شد به مردم چه خواهند گفت (نروژ/آلمان/سوئد) به کارگردانی ایرم حق تعلق گرفت.

لیست کامل جوایز امروز و جوایز افتخاری را در زیر مشاهده کنید.

جایزه سینمای لاتین جشنواره که به بهترین نمایش فیلم ایبرو-آمریکایی در جشنواره اهدا شد، به  کارمن و لولا (اسپانیا) به کارگردانی آرانتکسا اچواریا تعلق گرفت.

جایزه جدید، جایزه جادوی سینمای ریکی جی، که برای ریکی جی، بازیگر و شعبده باز، برای قدردانی از «روح پیشگام در پیشبرد زبان داستان گویی و جادوی سینما» نامگذاری شد، به  خوک های مرده (چین) به کارگردانی کتی یان رسید.

در این جشنواره، 3 تا 14 ژانویه، 226 فیلم از 78 کشور به نمایش درآمد.

در اینجا لیست کامل برندگان جوایز اعلام شده امروز آمده است:

جایزه FIPRESCI برای بهترین فیلم خارجی سال
دزدان فروشگاه (ژاپن) به کارگردانی هیروکازو کوره ایدا

جایزه FIPRESCI برای بهترین بازیگر مرد در فیلم خارجی
مارچلو فونته از Dogman (ایتالیا)

جایزه FIPRESCI بهترین بازیگر زن فیلم خارجی زبان
جوانا کولیگ از جنگ سرد (لهستان)

صداهای جدید/جایزه چشم انداز های نو
صوفیه (فرانسه/قطر)، به کارگردانی مریم بنمبارک
، افتخار: ساف (ترکیه)، به کارگردانی علی وطانساور

جایزه جان شلزینگر
Ghost Fleet (ایالات متحده آمریکا)، به کارگردانی شانون سرویس و جفری والدرون
افتخاری: Bathtubs Over Broadway (ایالات متحده آمریکا)، به کارگردانی Dava Whisenant

جایزه CV Cine
Carmen & Lola (اسپانیا) به کارگردانی Arantxa Echevarria جایزه افتخاری: The Chambermaid (مکزیک/ایالات متحده آمریکا) به کارگردانی Lila Aviles

جایزه ریکی جی مجیک از سینمای
خوک‌های مرده (چین) به کارگردانی کتی یان

جایزه GoE Bridging the Borders
Eldorado (سوئیس) به کارگردانی مارکوس ایمهوف

جایزه هیئت داوران جوانان
مردم چه خواهند گفت (نروژ/آلمان/سوئد) به کارگردانی ایرام حق