به روز شده با برندگان جوایز تماشاگر: سی و یکمین جشنواره فیلم پالم اسپرینگز ، درام بوتان، لونانا: یک قایق در کلاس درس را برنده جایزه تماشاگران برای بهترین فیلم داستانی، و همجنس‌بازان همجنس‌گرا Deep South جایزه تماشاگران خود را برای بهترین مستند معرفی کرد.

این خبر یکشنبه پس از آن منتشر شد که جشنواره دیروز برندگان جوایز داوری خود را در یک ناهار در هیلتون پالم اسپرینگز معرفی کرد. در آنجا، عکس روسی Beanpole جایزه FIPRESCI را گرفت، در حالی که Bong Joon-Ho، انگل مورد علاقه اسکار ، جایزه فیلمنامه FIPRESCI را دریافت کرد.

فیلم Lunana: A Yak in the Classroom به کارگردانی Pawo Choyning Dorji در ارتفاع بیش از 16000 فوتی در یکی از دورافتاده ترین روستاهای بوتان فیلمبرداری شد. این تصویر در مورد معلم جوان آواره ای است که از مردم محلی شاد و مهربان درس های زندگی خود را می آموزد.

مستند آمریکایی دیوید چارلز رودریگز، گروه کر همجنس گرایان Deep South ، گروه کر مردان همجنس گرا در سانفرانسیسکو را دنبال می کند که توری را در جنوب عمیق آغاز می کند، جایی که هم خوانندگان و هم جنوبی ها کلیشه های خود را به چالش می کشند.

فیلم Beanpole به کارگردانی Kantemir Balagov در سال 1945 در لنینگراد اتفاق می‌افتد که حول محور دو زن زخمی روسی می‌چرخد که از جنگ جان سالم به در برده‌اند و اکنون باید یاد بگیرند که در حماسه‌ای تلخ از پیامدهای جنگ، در صلح زنده بمانند.

PSIFF امسال از 2 تا 13 ژانویه برگزار شد و 192 فیلم از 81 کشور به نمایش درآمد. لیست کامل برندگان را در زیر مشاهده کنید.

سایر بخش‌های جوایز هیئت داوران شامل جایزه FIPRESCI برای فیلم‌های برنامه ارسالی فیلم‌های بلند بین‌المللی اسکار بود. جایزه New Voices New Visions برای دیدگاه های منحصر به فرد کارگردانان بار اول و دوم. جایزه بهترین مستند برای ساخت فیلم غیرداستانی جذاب؛ جایزه Ibero-American برای بهترین فیلم از آمریکای لاتین، اسپانیا یا پرتغال. جایزه هیئت داوران محلی برای فیلمی که درک و مقبولیت بین مردم را ترویج کرد. و جایزه Young Cineastes برای فیلم انتخاب شده توسط هیئت داوران جوانان.

در نهایت، جایزه GoEnergistics Bridging the Borders که توسط سینمای بدون مرز ارائه می‌شود، به فیلمی که بیشترین موفقیت را در نزدیک‌تر کردن مردم جهان ما به هم رسانده است، تجلیل می‌کند.

برای دریافت جایزه FIPRESCI، هیئت داوران ویژه ای متشکل از منتقدان بین المللی فیلم، 51 مورد از 93 فیلم ارسالی رسمی برای بخش فیلم های بلند بین المللی را که در جشنواره امسال به نمایش درآمدند، بررسی کردند.

داوری فیلم ها بر عهده کن جاکوبسون (برنامه نویس ارشد مستند، موسسه AFI)، شانون سرویس (کارگردان/تهیه کننده، استودیو دوم اسلیپ) و ابی سان (کیوریتور، The DocYard) بود.

لیست کامل برندگان:

جایزه تماشاگران برای بهترین فیلم داستانی

Lunana: A Yak in the Classroom  (بوتان)
کارگردان Pawo Choyning Dorji

جایزه تماشاگران برای بهترین فیلم مستند


دیوید چارلز رودریگز کارگردان گروه کر همجنس گرایان در اعماق جنوب  (ایالات متحده آمریکا).

جایزه FIPRESCI برای بهترین فیلم بلند بین المللی سال

کانتمیر بالاگوف کارگردان Beanpole  (روسیه)

جایزه FIPRESCI برای بهترین بازیگر مرد در یک فیلم بلند بین المللی

Bartosz Bielenia
Corpus Christi  (لهستان)

جایزه FIPRESCI برای بهترین بازیگر زن در یک فیلم بلند بین المللی

هلنا Zengel
System Crash (آلمان)

جایزه فیپررسی برای فیلمنامه بین المللی

Bong Joon-Ho و Han Jin-Won فیلمنامه نویسان Parasite  (کره جنوبی)

ذکر ویژه: آنتیگون  (کانادا)، فیلمنامه نویس سوفی دراسپ

جایزه صداهای جدید/دیدگاه های جدید

آهنگ بدون نام  (پرو/اسپانیا/ایالات متحده آمریکا/شیلی)
کارگردان ملینا لئون

جایزه مستند

صحبت درباره درختان  (فرانسه/سودان/آلمان/چاد/قطر)
کارگردان سهیب گاسملباری

جایزه ایبرو-آمریکایی

مونوس  (کلمبیا)
کارگردان الخاندرو لندز

ذکر ویژه:  دیوید زونانا کارگردان نیروی کار  (مکزیک) .

جایزه هیئت داوران محلی

آدام  (مراکش)
کارگردان مریم توزانی

جایزه جوان سینماست


یان کوماسا کارگردان کورپوس کریستی (لهستان)

GoEnergistics (GoE) Bridging the Borders Award

مدافع  (اسرائیل/کانادا/سوئیس)
کارگردان راشل لیا جونز، فیلیپ بلایش

ذکر ویژه:  رویای  استرالیا (استرالیا)، کارگردان دانیل گوردون