چهل و ششمین جوایز سالانه Saturn که بهترین‌ها را در ژانر سرگرمی جشن می‌گیرند، سه‌شنبه شب در لس‌آنجلس با فرانچایز جنگ ستارگان اهدا شد که هفت جایزه در میان خواصی مانند جنگ ستارگان دیزنی/لوکاس‌فیلم: ظهور اسکای واکر ، مجموعه انیمیشن دیزنی XD به دست آورد . جنگ های کلون و ماندالوریان دیزنی پلاس . (برای لیست کامل برندگان به پایین اسکرول کنید.)

بهترین فیلم علمی تخیلی Rise Of Skywalker یکی از چندین فیلم از فصل جوایز سال گذشته بود که امسال پس از تمدید دوره واجد شرایط بودن برای اکران از 15 ژوئیه 2019 تا 15 نوامبر 2020 و امکان پخش جریانی و VOD در دسته‌های فیلم، گنجانده شد.

همچنین فیلم‌های هیجان‌انگیز Lionsgate به کارگردانی ریان جانسون، چاقوها بیرون ، کوئنتین تارانتینو روزی روزگاری... در هالیوود از سونی، لی وانل از یونیورسال/بلومهاوس به کارگردانی مرد نامرئی ، مولان لایو اکشن دیزنی و پیشتازان فضا: کشف از شبکه سی‌بی‌اس . جان دیوید واشنگتن بهترین بازیگر مرد برای فیلم کریستوفر نولان از WB Time-bender Tenet و الیزابت ماس ​​برای فیلم مرد نامرئی بهترین بازیگر زن را دریافت کرد .

به میزبانی بروس کمپبل، ستاره مردگان شیطانی ، جوایز Saturn توسط آکادمی علمی تخیلی، فانتزی و ترسناک، غیرانتفاعی که بهترین های سال را در ژانر فیلم، تلویزیون، سرگرمی خانگی و تئاتر تجلیل می کند، ارائه و تولید می شود.

در اینجا لیست کامل برندگان آمده است:

FILM AWARDS
بهترین فیلم علمی تخیلی
جنگ ستارگان: اپیزود نهم – ظهور اسکای واکر

بهترین جوکر فیلم کمیک به فیلم

بهترین فیلم فانتزی
روزی روزگاری… در هالیوود

بهترین فیلم ترسناک
مرد نامرئی

بهترین فیلم اکشن/ماجراجویی
مولان

بهترین فیلم هیجان انگیز
Knives Out

بهترین فیلم بین المللی
انگل

بهترین فیلم انیمیشن
به بعد

بهترین برخورد فیلم مستقل

بهترین بازیگر مرد
جان دیوید واشنگتن ( تنت )

بهترین بازیگر زن
الیزابت ماس ​​( مرد نامرئی )

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
بیل هدر ( It Chapter 2 )

بهترین بازیگر نقش مکمل زن
آنا دی آرماس ( چاقوها بیرون )


بهترین نقش آفرینی توسط کایلیگ کوران ( Doctor Sleep ) بازیگر جوان تر

بهترین کارگردانی
جی جی آبرامز ( جنگ ستارگان: قسمت نهم – ظهور اسکای واکر )

بهترین نویسندگی
کوئنتین تارانتینو ( روزی روزگاری در هالیوود )

بهترین طراحی تولید
باربارا لینگ ( روزی روزگاری… در هالیوود )

بهترین تدوین
باب داکسی ( چاقوها بیرون )

بهترین موسیقی
جان ویلیامز ( جنگ ستارگان: قسمت نهم – ظهور اسکای واکر )

بهترین لباس
بینا دایگلر ( مولان )

بهترین گریم
آماندا نایت، نیل اسکنلان ( جنگ ستارگان: قسمت نهم – ظهور اسکای واکر )

بهترین جلوه های ویژه
راجر گیت، نیل اسکنلان، پاتریک توباخ، دومینیک توهی ( جنگ ستارگان: قسمت نهم – ظهور اسکای واکر )

TELEVISION AWARDS
بهترین سریال تلویزیونی علمی تخیلی
Star Trek: Discovery

بهترین سریال ترسناک
The Walking Dead

بهترین سریال تلویزیونی اکشن/هیجانی
بهتر است با ساول تماس بگیرید

بهترین سریال تلویزیونی فانتزی
برای همه بشریت

بهترین ارائه در تلویزیون (زیر 10 قسمت)
The Mandalorian

بهترین مجموعه تلویزیونی انیمیشن
جنگ ستارگان: جنگ کلون

بهترین سریال تلویزیونی اقتباسی ابرقهرمانی
The Boys

بهترین ارائه فیلم در رسانه های جریانی
Enola Holmes

بهترین بازیگر مرد تلویزیون
پاتریک استوارت ( پیکارد )

بهترین بازیگر زن در تلویزیون
Caitriona Balfe ( Outlander )

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در تلویزیون
داگ جونز ( Star Trek: Discovery )

بهترین بازیگر نقش مکمل زن تلویزیون
دانیل پانابیکر ( فلش )

بهترین بازیگر مرد تلویزیون
برک باسینجر ( Stargirl )

بهترین ستاره مهمان در تلویزیون
Jon Cryer ( Supergirl )

HOME ENTERTAINMENT AWARDS
بهترین فیلم 4K انتشار
Knives Out

بهترین DVD/BD فیلم کلاسیک منتشر شده
Dr. Cyclops (نسخه ویژه)

بهترین مجموعه دی وی دی/بی دی منتشر
شده گودزیلا: فیلم های دوران شوآ، 1954-1975

بهترین پخش سریال تلویزیونی DVD/BD
Creepshow (فصل 1)

بهترین تولید صحنه محلی
The Witch (Geffen Playhouse)

جوایز دستاوردهای ویژه از آکادمی علمی تخیلی، فیلم های فانتزی و ترسناک
جایزه رویایی
مایک فلانگان

جایزه شغلی زندگی
مایکل گراسکف

تهیه کنندگان جایزه
ویکتوریا آلونسو را به نمایش گذاشتند

جایزه میراث دن کورتیس
اریک والاس

جایزه دستاورد ویژه
دیوید کرشنر

جایزه تلویزیون Spotlight
The Expanse

جایزه هنرمند رابرت فورستر
کریستوفر لوید